טינה קפלן, עו"ד (B.A ראיית חשבון)

טינה קפלן עו"ד ראיית חשבון

בעלת ותק וניסיון של למעלה מ-10 שנים במס הכנסה, בדגש על מומחיות ספציפית בתחום המיסוי הבינלאומי. מעניקה יעוץ בנושא מיסוי רילוקיישן, ניוד עובדים - יעוץ לעובד ולחברה המעסיקה, טיפול בנושאי ניתוק תושבות בישראל (מס הכנסה וביטוח לאומי). בנוסף, מלווה תושבים חוזרים ועולים חדשים.

חברת "פורום המסים" בלשכת עורכי דין, חברת הפורום המשפטי ב"שדולת הנשים בישראל", מרצה מן החוץ בחוג לחשבונאות באוניברסיטת תל אביב.

לפני הקמת המשרד, עורכת דין מסים במשרדים מובילים: משרד גולדפרב זליגמן ושות', משרד ליפא מאיר ושות' ומשרד יוסי אלישע קלדרון

בוגרת הפקולטה למשפטים וחשבונאות (בהצטיינות) באוניברסיטת תל אביב. בוגרת הפקולטה למשפטים (תואר שני בהצטיינות) באוניברסיטת בר אילן.

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

שירותי המשרד

הטבות מס לתושב חוזר

יעוץ ותכנון מס

העברת כסף לחו"ל

הגשת דו"ח מס

גילוי מרצון

החזר מס הכנסה

חוות דעת משפטית

ניתוק תושבות

ליעוץ בנושא מיסוי בינלאומי

 

לקוחות המשרד

תושבים שעוזבים לחו"ל להגירה או רילוקיישן

סטודנטים, דוקטורנטים ופוסט דוק בחו"ל

תושבים שחוזרים לישראל 

נוודים דיגיטליים

חברות ששולחות עובדים לרילוקיישן

ישראלים שמשקיעים בחו"ל בנדל"ן או ניירות ערך

מי שלא דיווח על הכנסות מחו"ל 
 

שאלות נפוצות

מה זה תכנון מס ומי צריך יעוץ מס

כל אדם שמשלם מסים צריך ויכול לעשות "תכנון מס". על אחת כמה וכמה כשמדובר על מי שעובר בין מדינות או שיש לו פעילות והשקעות מחוץ לישראל.

 

בין השאלות שיכולות להעסיק אתכם ושצריך לענות עליהן במסגרת יעוץ אצל מומחה מיסוי בינלאומי: האם לנתק או לא לנתק תושבות? מתי ובאיזה לעזוב את ישראל? מה לעשות עם השקעות שיש לי בישראל? מה עם כספי פנסיה? מתי למכור את האופציות או ה-RSU שלי? באיזה מסלול מיסוי לבחור לגבי הכנסות מהשכרת דירה בחו"ל?

טעות נפוצה היא לחשוב שבישראל אין חובה גורפת להגיש דו"ח מס שנתי. למעשה, יש חובה כזו, אך מרבית השכירים פטורים מכך מכיוון שמנכים להם מס במקור מההכנסה. אבל, במקרים מסוימים גם שכירים צריכים להגיש דו"ח מס, בין אם בגלל שיש חובה על פי חוק, או בגלל שמגיע להם החזר מס. 

מתי חייבים להגיש דו"ח מס שנתי 

למשל, אם עזבתם את ישראל באמצע השנה, או אם חזרתם לישראל באמצע השנה, אם העברתם לחו"ל יותר מ-500 אלף שקלים במהלך השנה או אם אתם מחזיקים במניות של חברת LLC.

איך ניתן לקבל החזר מס בעקבות רילוקיישן 

אם אתם רוצים לקבל החזרים בגלל ששילמתם מס זר מחוץ לישראל, אם יש לכם אופציות לפי תכנית ESOP או ESPP, עברת לחו"ל והנאמן ניכה לכם 62% מהמס במקור בישראל, אם עבדתם חלק מהשנה בישראל וחלק מהשנה בחו"ל ועוד. בכל המקרים הללו יתכן שמגיע לכם החזר מס!